social image
  • Силна верба во младоста - шанса за секој талент!

Најнови вести

Доминантна игра, убедлив триумф на гостувањето про... 23.10.2021 Фудбалерите на Кит Го запишаа сосема заслужена победа на гостувањето против Осогово во Кочани од 0-3 во 8. коло од Втора... Види детали
Оливер Христов се враќа на терените: Против Осогов... 23.10.2021 Фудбалерите на Кит Го во 8. коло од Втората лига - Исток денеска од 14 часот гостуваат на Осогово во Кочани. По претходн... Види детали
Пораз од пенал во последната минута од Слога 1934 16.10.2021 Во максимално израмнет натпревар, фудбалерите на Кит Го загубија со 1-2 од Слога 1934 во 7. коло од Втората лига - Исток... Види детали
Сенев: Тимот се комплетира, одиме на победа против... 14.10.2021 Кит Го, по репрезентативната пауза, во 7. коло од Втората лига - Исток утре на домашен терен со почеток од 14 часот во П... Види детали
Види ги сите нови вести

Фотогалерии

Последен натпревар

Осогово -
КИТ ГО

0 : 3
Види извештај

Следен натпревар

КИТ ГО - Локомотива
(30. октомври)


 

Табела - Втора лига - Исток

Поз.ЕкипаБ
1Победа - Прилеп19
2Слога - Виница19
3Каменица Саса - М. Каменица17
4Беласица - Струмица14
5КИТ ГО - ПЕХЧЕВО12
6Осогово - Кочани10
7Кожуф - Гевгелија7
8Детонит јуниор - Радовиш7
9Локомотива - Градско4
10Братство 07 - Житоше4

Видео

РЕПОРТАЖА: КИТ ГО - Беласица 2-0