social image
  • Силна верба во младоста - шанса за секој талент!

Најнови вести

Пораз од Кожуф на тежок терен за игра во Гевгелија 07.12.2021 Фудбалерите на Кит Го загубија со 2-1 (1-1) на гостувањето против Кожуф во 14. коло од Втората лига - Исток. Под исклучи... Види детали
Капитенот Ступиќ со два гола донесе триумф над Бра... 04.12.2021 По двата претходни порази, фудбалерите на Кит Го повторно се вратија на победите славејќи со 2-1 (1-0) против Братство в... Види детали
Андонов: Време е да се вратиме на победите 04.12.2021 По двата едноподруго порази, фудбалерите на Кит Го денеска во 13. коло од Втората лига - Исток на Градскиот стадион во Ш... Види детали
Христов: Против Беласица да се вратиме на победите 27.11.2021 По претходниот пораз од Детонит јуниор, фудбалерите на Кит Го денеска во 12. коло од Втората лига - Исток ги очекува нов... Види детали
Види ги сите нови вести

Фотогалерии

Последен натпревар


Кожуф - КИТ ГО
2 : 1
Види извештај

Следен натпревар

КИТ ГО - Саса
(11.декември)


 

Табела - Втора лига - Исток

Поз.ЕкипаБ
1Слога - Виница32
2Победа - Прилеп29
3Каменица Саса - М. Каменица28
4Беласица - Струмица25
5КИТ ГО - ПЕХЧЕВО19
6Осогово - Кочани18
7Кожуф - Гевгелија17
8Детонит јуниор - Радовиш15
9Братство 07 - Житоше7
10Локомотива6

Видео

РЕПОРТАЖА: КИТ ГО - Беласица 2-0