social image
  • Шпанецот Алонсо - човекот кој работел со Покетино, Куман, Алардајс... - главен предавач на семинарот во Пехчево

  • Траjче Сенев се враќа како спортски директор во Кит Го

    Емил Грнев е нов тренер на Кит Го

  • Четири тест дуели...

Најнови вести

Андонов: Уште во Струмица да покажеме дека Кит Го ... 24.08.2019 Кит Го новата сезона во Втората лига - Исток ја отвора денеска од 17 часот со гостувањето против Беласица на стадионот „... Види детали
Мечот против Беласица во Струмица во живо на ТВ пл... 23.08.2019 Утрешниот натпревар на ФК Кит Го против Беласица во рамките на 1. коло од Втората лига - Исток во живо ќе може да го сле... Види детали
Костенчев ќе ни суди на „Младост“ во Струмица 23.08.2019 ​Со пресметката против Беласица утре од 17 часот на стадионот „Младост“ во Струмица, Кит Го ја почнува новата сезона во ... Види детали
Уште три нови засилувања: Пашовски и Рајков од Бре... 22.08.2019 ​Комплетирајќи го составот за новата сезона во Втората лига - Исток, Кит Го ги засили своите редови со уште три нови ими... Види детали
Види ги сите нови вести

Фотогалерии

Последен натпревар

ФК КИТ ГО - Пелистер

1 : 1 (4-5)
Види извештај

Следен натпревар

Беласица - КИТ ГО
24. август 2019


 

Табела - Втора лига - Исток

Поз.ЕкипаБ
1КИТ ГО - Пехчево0
2Тиквеш - Кавадарци0
3Брегалница - Штип0
4Кожуф - Гевгелија0
5Победа - Прилеп0
6Беласица - Струмица0
7Плачковица - Радовиш0
8Каменица Саса - М. Каменица0
9Осогово - Кочани0
10Питу Гули - Крушево0

Видео

РЕПОРТАЖА: Тиквеш - КИТ ГО 3-2