social image
  • Силна верба во младоста - шанса за секој талент!

  • Фотогалерија од натпреварот против Тиквеш во Кавадарци

Најнови вести

Бобан Ангелов донесе значајна победа над Кожуф 25.09.2021 Фудбалерите на Кит Го запишаа повеќе од значајна победа, триумфирајќи со 1-0 против Кожуф во 5. коло од Втората лига - И... Види детали
Сенев: Одиме на трите бода на утрешниот дуел проти... 24.09.2021 ​Младите фудбалери на Кит Го одиграа повеќе од квалитетен натпревар против големиот фаворит Шкендија во Купот на Македон... Види детали
Пораз од Шкендија во 1/16-финалето од Купот на Мак... 23.09.2021 ​Фудбалерите на Кит Го загубија од Шкендија со 0-2 (0-1) во 1/16-финалето од Купот на Македонија не успевајќи да обезбед... Види детали
Убедлива победа против Братство во Прилеп 18.09.2021 Фудбалерите на Кит Го ја запишаа и втората победа во новата сезона од Втората лига - Исток, сосема заслужено убедливо тр... Види детали
Види ги сите нови вести

Фотогалерии

Последен натпревар

КИТ ГО - Кожуф

1 : 0
Види извештај

Следен натпревар

САСА - КИТ ГО
(03. октомври)


 

Табела - Втора лига - Исток

Поз.ЕкипаБ
1Каменица Саса - М. Каменица13
2Слога - Виница12
3Беласица - Струмица10
4Победа - Прилеп10
5КИТ ГО - ПЕХЧЕВО9
6Кожуф - Гевгелија4
7Осогово - Кочани4
8Детонит јуниор - Радовиш4
9Локомотива - Градско4
10Братство 07 - Житоше1

Видео

РЕПОРТАЖА: КИТ ГО - Беласица 2-0