Кит Го и Тиквеш ремизираа на тестот во Кавадарци

Тиквеш и Кит Го ремизираа (1-1) на пријателскиот натпревар кој денеска се одигра на Градскиот стадион во Кавадарци.

И за двата тима ова беше четврти пријателски натпревари за време на зимските подготовки. Тиквеш дојде до предност со голот на Дарко Илиевски во 31. минута, а конечните 1-1 ги постави Александар Темелков со гол во 65. минута.

Поврзани вести