Кит Го подобар од Слога на тестот во Виница

Кит Го славеше со 0-1 против Слога Виница на денешниот пријателски натпревар. Во текот на целиот дуел Кит Го беше подобар ривал, а стрелец на погодокот беше Дарко Алексовски во 55.минута.

Тренерот на Кит Го, Емил Грнев, натпреварот го започна во следниот состав: Богдановски, Ристески, Христов, Синев, Николовски, Ташков, Колев, Димоски, Андонов, Алексовски, Ступиќ.

Во петок се очекува ждрепката за првенството во Втора Лига -Исток.