Кит Го триумфално против Кожуф во Гевгелија

Фудбалерите на Кит Го со победа ги почнаа зимските подготовки, триумфирајќи во првиот тест дуел на гостувањето против Кожуф во Гевгелија со 0-1 (0-1).

Стрелец на победничкиот гол за Кит Го беше засилувањето од Брегалница, младиот Тони Мичковски уште во раната фаза од средбата.

Во далеку подобра игра од противникот, во второто полувреме шанси и за далеку поубедлива победа имаа Мичкоски, Ступиќ, Андонов, но резултатот остана непроменет. Во секој случај, на крајот, за сосема заслужена победа.Кит Го на натпреварот во Гевгелија настапи во следниот почетен состав: Денковски, Антонов, Синев, Христов, Димоски, Ташков, Рајков, Алексоски, Андонов, Мичкоски и Ступиќ. Во второто полувреме играа уште: Богдановски, Најдов, Пановски, Дујовски и Николовски.