РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИТЕ ОД ПРВИТЕ ДВА КРУГА ВО НОВАТА СЕЗОНА 2020/21

Фудбалерите на Кит Го, како што е познато, новата сезона 2020/21 во Втората лига - Исток ја почнуваат со гостувањето на прилепска Победа.

Првиот домашен дуел, пак, ќе биде против Осогово на 30. август. Вториот круг од натпреварите сезонава нашиот тим ќе го заокружи со 18. коло на 6. март следната година со натпреварот против Кожуф на домашен терен.

КОМПЛЕТЕН РАСПОРЕД...