Актуелно

Уште три нови засилувања: Пашовски и Рајков од Брегалница и Најдов од Тиквеш

​Комплетирајќи го составот за новата сезона во Втората лига - Исток, Кит Го ги засили своите редови со уште три нови имиња, голманот Горан Пашовски, дефанзивецот Бојан Рајков и напаѓачот Петар Најдов.

Прочитај повеќе

ШТЕТА... Несреќна елиминација по пенали од Пелистер во Купот на Македонија

Кит Го доживеа несреќна елиминација од Пелистер дури по изведувањето пенали во 1/16-фибалето од Купот на Македонија кое се играше на Градскиот стадион во Пехчево. Во повеќе од интересната пресметка нашиот тим беше далеку подобар противник на терен од Пелистер, но дозволи погодок дури во 92. минута за 1-1 што значеше и пенали по кои поуспешни беа би

Прочитај повеќе

Супер најава на новата сезона: Кит Го го пречекува Пелистер во Пехчево во Купот на Македонија

Со супер атрактивната пресметка во 1/16-финалето од Купот на Македонија против еден од најславните македонски фудбалски клубови во историјата, битолски Пелистер, фудбалерите на Кит Го денеска и официјално ја отвораат новата сезона.

Прочитај повеќе

Минимален пораз од Силекс во Кратово

​Фудбалерите на Кит Го загубија минимално со 1-0 на гостувањето против Силекс во Кратово, на генералката пред стартот на официјалните натпревари од новата сезона.

Прочитај повеќе

Генералката пред новата сезона во среда против Силекс

​Генералката пред официјалниот почеток на новата натпреварувачка сезона фудбалерите на Кит Го ќе ја имаат во среда (14. август) против прволигашот Силекс.

Прочитај повеќе

Пребарување

Популарни тагови

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Борец43
2Тиквеш Кавадарци29
3Кожув Гевгелија28
4Кит - Го Пехчево26
5Брегалница Штип24
6Плачковица15
7Вардар Неготино10
8Партизан Обршани10
9Детонид Јуниор10
10Саса7

Архива на вести