Актуелно

Близнаците Дејаноски ќе судат на натпреварот против Слога Виница

Единствената судиска двојка близнаци во македонскиот фудбал, Марјан и Мартин Дејаноски од Кичево ќе ја делат правдата на првиот натпревар на Кит Го во пролетниот дел од сезоната во Втората лига - Исток, на гостувањето против Слога во Виница.

Прочитај повеќе

Убедлива победа над Тетекс на генералката пред стартот на вториот дел од сезоната

Фудбалерите на Кит Го победија убедливо со 4-2 (2-1) против Тетекс на генералката пред стартот на пролетниот дел од сеозната во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Утре генералката против Тетекс пред стартот на пролетниот дел од сезоната

Фудбалерите на Кит Го утре од 12 часот на стадионот на Бело Брдо во Штип против Тетекс ќе ја играат генералката пред стартот на пролетниот дел од сезоната во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Убедлива победа (0-3) на гостувањето против Кадино

Одличен контролен натпревар за фудбалерите на Кит Го на гостувањето против Кадино во Скопје. Избраниците на Емил Грнев триумфираа убедливо со 0-3 (0-1).

Прочитај повеќе

Ступиќ: Како поискусен се обидувам да дадам максимална поддршка на помладите во тимот

Фудбалерите на Кит Го денеска од 14 часот со дуелот против Кадино на гостински терен продолжуваат со пријателските натпревари за време на зимските подготовки.

Прочитај повеќе

Пребарување

Популарни тагови

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Борец43
2Тиквеш Кавадарци29
3Кожув Гевгелија28
4Кит - Го Пехчево26
5Брегалница Штип24
6Плачковица15
7Вардар Неготино10
8Партизан Обршани10
9Детонид Јуниор10
10Саса7

Архива на вести