Актуелно

Бобан Ангелов донесе значајна победа над Кожуф

Фудбалерите на Кит Го запишаа повеќе од значајна победа, триумфирајќи со 1-0 против Кожуф во 5. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Сенев: Одиме на трите бода на утрешниот дуел против Кожуф

​Младите фудбалери на Кит Го одиграа повеќе од квалитетен натпревар против големиот фаворит Шкендија во Купот на Македонија, умешно парирајќи на терен против актуелниот македонски шампион што носи секако задоволство и за шефот на стручниот штаб Трајче Сенев.

Прочитај повеќе

Пораз од Шкендија во 1/16-финалето од Купот на Македонија

​Фудбалерите на Кит Го загубија од Шкендија со 0-2 (0-1) во 1/16-финалето од Купот на Македонија не успевајќи да обезбедат место во осминафиналето од најмасовното домашно клупско натпреваруње.

Прочитај повеќе

Убедлива победа против Братство во Прилеп

Фудбалерите на Кит Го ја запишаа и втората победа во новата сезона од Втората лига - Исток, сосема заслужено убедливо трумфирајќи со 0-3 на гостувањето против Братство на натпреварот кој се одигра на игралиштетот „Могила“ во Прилеп.

Прочитај повеќе

Пораз по пресврт на гостувањето во Струмица од Беласица

Кит Го го доживеа и вториот пораз на стартот од сезоната во Втората лига - Исток. Во 3. коло од првенството Кит Го загуби со 3-1 на гостувањето во Струмица од Беласица.

Прочитај повеќе

Пребарување

Популарни тагови

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Борец43
2Тиквеш Кавадарци29
3Кожув Гевгелија28
4Кит - Го Пехчево26
5Брегалница Штип24
6Плачковица15
7Вардар Неготино10
8Партизан Обршани10
9Детонид Јуниор10
10Саса7

Архива на вести