Младинскиот репрезентативец Денковски е прво засилување на Кит Го за пролетната сезона

Младинскиот репрезентативен голман Давид Денковски е првото засилување за Кит Го за пролетниот дел од шампионатот во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Новогодишен коктел и подароци за најмладите генерации на ФК Кит Го (ФОТО)

​Крајот на актуелната календарска година и дочекот на Новата 2020 година носи радост и за најмладите членови на нашето фудбалско семејство. Раководството на ФК Кит Го се одлучи завршувањето на активностите за 2019 година кај најмладите категории да го одбележи со новогодишен коктел, подготвувајќи и новогодишни подароци за сите генерации.

Прочитај повеќе

Грнев: Успешната полусезона е резултат на карактерот и позитивната атмосфера која владее во тимот

​ФК Кит Го, без сомнение, е најпријатното изненадување во второлигашката конкуренција на Истокот во сезоната 2019/2020. Со извонредна серија од седум едноподруго победи во финишот избраниците на Емил Грнев на крајот од есента завршија на третата позиција на табелата со само три бода заостанување зад водечката Беласица.

Прочитај повеќе

Лесен триумф и против Питу Гули: Феноменална серија од седум победи по ред за крај на есенскиот дел

Фудбалерите на Кит Ги ја запишаа и седмата едноподруго победа во Втората лига - Исток триумфирајќи со убедливи 3-1 (3-1) против Питу Гули во последното 14. коло од есенскиот шампионат. На тој начин, на најдобар можен начин, со најдолгата победничка низа во лигата ја заокружија есента.

Прочитај повеќе

Ристевски: Не го потценуваме Питу Гули, но мора со победа да ја заокружиме есентта

По извонредните игри изминативе шест кола низ кои се нанижаа исто толку победи, фудбалерите на Кит Го посакуваат со триумф и против Питу Гули денеска во 14. коло од Втората лига - Исток да го завршат есенскиот дел од шампионатот.

Прочитај повеќе

Пребарување

Популарни тагови

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Борец43
2Тиквеш Кавадарци29
3Кожув Гевгелија28
4Кит - Го Пехчево26
5Брегалница Штип24
6Плачковица15
7Вардар Неготино10
8Партизан Обршани10
9Детонид Јуниор10
10Саса7

Архива на вести