Скопска судиска тројка за последниот меч од есенскиот дел

Фудбалерите на Кит Го во сабота (30. ноември) со почеток од 13 часот на својот стадион во Пехчево го играат последниот натпревар од есенскиот дел во Втората лига - Исток. Во последното есенско коло, Кит Го се соочува со составот на Питу Гули од Крушево воден од желбата за продолжување на низата од шест едноподруго победи.

Прочитај повеќе

И шеста победа по ред: Триумф и против Осогово во Кочани (1-2)

Фудбалерите на Кит Го продолжуваат со одличните игри во Втората лига - Исток запишувајќи ја и шестата едноподруго победа во 13. коло од првенството. Кит Го, овој пат, славеше со 1-2 (0-1) на гостувањето против Осогово во Кочани.

Прочитај повеќе

Ивановски од Куманово ќе ја дели правдата на мечот со Осогово

Филип Ивановски од Куманово ќе биде главен делител на правдата на натпреварот од 13. коло во Втората лига - Исток меѓу Осогово и Кит Го кој се игра во сабота (23. ноември) со почеток од 13 часот во Кочани.

Прочитај повеќе

Комбиниран состав на Кит Го славеше на пријателскиот дуел со Василево

Искористувајќи ја паузата во првенството на Втората лига - Исток, поради репрезентативните активности, фудбалерите на Кит Го денеска одиграа пријателски натпревар против членот на Третата лига - Југоисток, ФК Василево.

Прочитај повеќе

Продолжува победничката серија: Ступиќ со два гола донесе три бода од мечот со Плачковица

Продолжува победничката серија на Кит Го, овој пат заокружена со нов триумф од 2-0 сега во 12. коло од Втората лига - Исток на домашен терен против Плачковица.

Прочитај повеќе

Пребарување

Популарни тагови

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Борец43
2Тиквеш Кавадарци29
3Кожув Гевгелија28
4Кит - Го Пехчево26
5Брегалница Штип24
6Плачковица15
7Вардар Неготино10
8Партизан Обршани10
9Детонид Јуниор10
10Саса7

Архива на вести