Мичковски и Кордоба донесоа победа против Росоман

Продолжува победничкиот од на фудбалерите на Кит Го кои и во 21. коло од Втората лига - Исток славеа на домашен терен против Росоман со 2-1.

Прочитај повеќе

Божиновски од Скопје ќе ја дели правдата на мечот со Росоман

Христијан Божиновски од Скопје ќе биде главен делител на правдата на натпреварот меѓу Кит Го и Росоман во 21. коло од Втората лига - Исток кој се игра во сабота (3. април) од 15 часот во Пехчево.

Прочитај повеќе

Грнев: Го почитуваме секој противник, и против Росоман секако атакуваме на трите бода

Фудбалерите на Кит Го, во сабота во 21. коло од Втората лига - Исток, на домашен терен го пречекуваат составот на Росоман.

Прочитај повеќе

Триумфално гостување во Радовиш против Плачковица

Фудбалерите на Кит Го продолжуваат со одличните изданија и во пролетниот дел од сезоната, триумфирајќи со 0-2 на гостувањето против Плачковица во Радовиш во 20. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Одложениот натпревар со Плачковица ќе се игра во сабота (27. март)

Комисијата за натпревари при ФФМ одлучи натпреварот да биде одигран на 24. март (среда) со почеток од 15 часот, во Радовиш.

Прочитај повеќе