Најдов: Против Плачковица уште еднаш да го потврдиме нашиот победнички карактер

Петар Најдов одигра извонреден натпревар изминатото коло во гостинскиот триумф на Кит Го против Кожуф во Гевгелија. Сега посакува тимот да продолжи во ист стил и на денешниот натпревар од 12. коло против Плачковица на домашен терен.

Прочитај повеќе

Анџело Николовски повикан за настап во селекцијата до 19 години во квалификациите за ЕП

Фудбалерот на Кит Го, Анџело Николовски доби повик за настап во македонската репрезентација до 19 години која во периодот од 10. до 19. ноември во Скопје ќе ги игра претквалификациските натпревари за пласман на Европско првенство.

Прочитај повеќе

Битолска четворка ќе ја дели правдата против Плачковица

Дени Лековски од Битола ќе биде главен судија на натпреварот на Кит Го против Плачковица во рамките на 12. коло од Втората лига - Исток кој се игра на 10. неомври (недела) со почеток од 13:30 часот.

Прочитај повеќе

Грнев: Сакаме оваа форма да ја зачуваме до крајот на есенскиот дел

Сосема очекувано, шефот на стручниот штаб на Кит Го, Емил Грнев е повеќе од задоволен од резултатите на тимот изминатиов период. Четири едноподруго натпревари фудбалерите на нашиот тим знаат само за победи, против Беласица и Победа на домашен терен и против Каменица Саса и Кожуф на гостите. Сето тоа за приклучок на водечките екипи на табелата во Вт

Прочитај повеќе

Два прекрасни гола на Најдов и Ступиќ, вториот вистинска „мајсторија на мало“ на Ступиќ (ВИДЕО)

Петар Најдов и Бошко Ступиќ се творците на победата на Кит Го од 0-2 на гостувањето против Кожуф во Гевгелија во 11. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Пребарување

Популарни тагови

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Борец43
2Тиквеш Кавадарци29
3Кожув Гевгелија28
4Кит - Го Пехчево26
5Брегалница Штип24
6Плачковица15
7Вардар Неготино10
8Партизан Обршани10
9Детонид Јуниор10
10Саса7

Архива на вести