Бојан Рајков: Во Радовиш да се вратиме на победите

Фудбалерите на Кит Го денеска од 15 часот во Радовиш ги очекува дуелот со Плачковица во 20. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Ѓуровски ќе го суди натпреварот против Плачковица во Радовиш

Кристијан Ѓуровски ќе биде главен судија на натпреварот меѓу Плачковица и Кит Го кој во недела од 15 часот се игра во Радовиш во 20. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Драматичен натпревар: Ступиќ во последните секунди донесе реми со Победа

Фудбалерите на Кит Го во повеќе од драматичен натпревар ремизираа (2-2) со Победа во 19. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Костенчев од Скопје ќе ја дели правдата на мечот со Победа

Никола Костенчев од Скопје ќе биде главен делител на правдата на натпреварот меѓу Кит Го и Победа кој утре од 15 часот се игра на Градскиот стадион во Пехчево во рамките на 19. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Борха Кордоба: Пресреќен сум што сум дел од Кит Го, тимот е како едно семејство, затоа има и резултати

Колумбиецот со македонски пасош, Александер Борха Кордоба уште низ првите неколку натпревари во дресот на Кит Го веднаш покажа дека ќе биде одлично засилување за нашиот тим низ актуелната сезона.

Прочитај повеќе