Нова извонредна партија на момците на Грнев: И Кожуф „на колена“ пред Кит Го!

Уште една беспрекорна партија на фудбалерите на Кит Го во Втората лига - Исток. Уште еден фаворит за влез во Првата лига на „колена“ пред избраниците на Емил Грнев, овој пат Кожуф против кого нашите фудбалери славеа со 0-2 на гостувањето во Гевгелија.

Прочитај повеќе

Трпчевски од Кавадарци главен судија на мечот со Кожуф

Стојанче Трпчевски од Кавадарци ќе биде главен судија на натпреварот од 11. коло во Втората лига - Исток меѓу Кожуф и Кит Го во Гевгелија кој се игра утре (2. ноември) со почеток од 13:30 часот.

Прочитај повеќе

Алексовски: Во голем стил го одигравме мечот со Беласица, мора да продолжиме на ист начин и понатаму

​Со два прекрасни погодоци, од кои вториот вистинско ремек-дело, Дарко Алексовски ја донесе победата од 2-0 против Беласица во 10. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Мајсториите на Дарко Алексовски за победа над Беласица

Херојот за три бода на Кит Го против досегашниот лидер во првенството беше Дарко Алексовски кој постигна два прекрасни погодоци во 9. и во 69. минута. Пред се оној вториот во 69. минута кој беше вистинско ремек дело со волеј-удар од повеќе од 25 метри...

Прочитај повеќе

И Беласица „на колена“ пред Кит Го: Два гола на Алексовски за триумф!

Во извонредна партија фудбалерите на Кит Го славеа со 2-0 против фаворизираната Беласица во 10. коло од Втората лига - Исток. На дуелот во Пехчево, избраниците на Емил Грнев комплетно им се реваншираа на струмичани за поразот на првиот меѓусебен дуел сезонава во Струмица. Творец на победата беше Дарко Алексовски со два гола.

Прочитај повеќе

Пребарување

Популарни тагови

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Борец43
2Тиквеш Кавадарци29
3Кожув Гевгелија28
4Кит - Го Пехчево26
5Брегалница Штип24
6Плачковица15
7Вардар Неготино10
8Партизан Обршани10
9Детонид Јуниор10
10Саса7

Архива на вести