Кит Го во петок ги стартува подготовките, договорени шест пријателски натпревари

Фудбалерите на Кит Го, по четири месеци пауза, во петок (10. јули) во својата база во Пехчево ги стартуваат подготовките за новата натпреварувачка сезона во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Новата сезона во Втората лига стартува на 22. август

​Новата натпреварувачката сезона 2020/2021 во второлигашката конкуренција ќе стартува на 22. август, одлучи денеска Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија.

Прочитај повеќе

Секретарот Јованче Пилешков од учесник за „Гинис“ до огледалото на ФК Кит Го

Богатата фудбалска кариера растргната дури 27 година Јованче Пилешков ја скроти на функцијата генерален секретар на Фудбалскиот клуб „Кит Го“ од Пехчево. Гратче кое привлекува со својата питома дивинa во која човек обичен и особено спортист едноставно е принуден да ужива.

Прочитај повеќе

Статистика по одиграните 16 кола: Ступиќ е стрелец број еден, најголема минутажа за Алексовски, најголема победа против Саса

А, се до продолжението на шампионатот, и мала статистичка анализа за досега одиграните 16 кола од натпреварувањето во Втората лига - Исток:

Прочитај повеќе

Прекин на сите фудбалски првенства во Македонија

Фудбалската федерација на Македонија попладнево информираше дека се прекинуваат сите фудбалски првенства во земјава на неодреден период. Со тоа и натпреварувањето од Втората лига - Исток, што значи дека дополнително ќе биде закажано и одигрувањето на дуелот со Каменица Саса, првично закажан за в сабота (14. март) во Пехчево.

Прочитај повеќе

Пребарување

Популарни тагови

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Борец43
2Тиквеш Кавадарци29
3Кожув Гевгелија28
4Кит - Го Пехчево26
5Брегалница Штип24
6Плачковица15
7Вардар Неготино10
8Партизан Обршани10
9Детонид Јуниор10
10Саса7

Архива на вести