Триумф против Осогово, Бошко Ступиќ донесе победа

​Фудбалерите на Кит Го ја запишаа и првата победа низ зимскиот подготвителен период. По двете претходни ремија со Брегалница и со Кожуф во Гевгелија, овој пат на домашен терен во Пехчево нашиот тим победи против Осогово со 1-0 (0-0).

Прочитај повеќе

Колумбиецот со македонски пасош, Александер Кордоба се приклучи на подготовките на Кит Го (ФОТО)

​Колумбиецот со македонски пасош Александар Борха Кордоба треба да биде повеќе од сериозно засилување за Кит Го за пролетниот дел од сезоната во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Повторно Ступиќ стрела, реми на гостувањето против Кожуф во Гевгелија

Фудбалерите на Кит Го ремизираа и на вториот пријателски натпревар по стартот на зимските подготовки. По првото реми со Брегалница, избраниците на Емил Грнев одиграа без победник (1-1) и на денешното гостување против Кожуф во Гевгелија.

Прочитај повеќе

Грнев: Преку пријателските натпревари до што подобра подготовка за пролетниот дел

​Фудбалерите на Кит Го полека навлегуваат во втората фаза од подготовките за пролетниот дел од сезоната во Втората лига - Исток, во која главниот фокус е ставен на пријателските натпревари.

Прочитај повеќе

Во последната минута пропуштена победа против Брегалница на првиот тест зимава

Фудбалерите на Кит Го одиграа без победник (1-1) со Брегалница на стартот од серијата пријателски натпревари закажани за време на зимските подготовки.

Прочитај повеќе

Пребарување

Популарни тагови

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Борец43
2Тиквеш Кавадарци29
3Кожув Гевгелија28
4Кит - Го Пехчево26
5Брегалница Штип24
6Плачковица15
7Вардар Неготино10
8Партизан Обршани10
9Детонид Јуниор10
10Саса7

Архива на вести