Натпреварот од Купот на Македонија против Шкендија одложен за 22. септември

Поради ужасната трагедија во Тетово во која животот го загубија 14 лица, одложен е натпреварот од 1/16-финалето во Купот на Македонија меѓу Кит Го и Шкендија кој првично беше закажан за 15. септември.

Прочитај повеќе

Две нови засилувања: Кудев и Николовски на шестмесечна отстапница од Брегалница

Фудбалскиот клуб Кит Го добива одлични засилувања за есенскиот дел од сезоната во Втората лига - Исток по договорот со ФК Брегалница за шестмесечна отстапница на младинските репрезентативци Љупче Кудев и Анџело Николовски.

Прочитај повеќе

Сенев со убедлив триумф над Детонит јуниор стартуваше на клупата на Кит Го

Фудбалерите на Кит Го запишаа убедлива победа од 4-1 против Детонит јуниор во 2. коло од новата сезона во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Мичковски: Максимално сме мотивирани, предводени и од новиот тренер, за триумф против Детонит

Фудбалерите на Кит Го утре од 16 часот на Градскиот стадион во Штип ќе ја пречекаат екипата на Детонит јуниор во 2. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Кит Го против Шкендија во 1/16-финалето од Купот на Македонија

Кит Го ќе биде домаќин на Шкендија во 1/16-финалето од Купот на Македонија, одлучи денешната ждрепка во „Куќата на фудбалот“.

Прочитај повеќе

Пребарување

Популарни тагови

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Борец43
2Тиквеш Кавадарци29
3Кожув Гевгелија28
4Кит - Го Пехчево26
5Брегалница Штип24
6Плачковица15
7Вардар Неготино10
8Партизан Обршани10
9Детонид Јуниор10
10Саса7

Архива на вести