Сенев: Сакаме продолжение на позитивната резултатска серија

По четирите едноподруго натпревари без пораз во кои запишаа три победи и реми со лидерот Победа, фудбалерите на Кит Го во 11. коло од Втората лига - Исток утре на гостувањето во Радовиш против Детонит јуниор во желба за нова победа.

Прочитај повеќе

Без победник на дуелот со прилепска Победа

​Фудбалерите на Кит Го ремизираа (1-1) во пресметката од 10. коло во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Ступиќ: Младите играчи во тимот се најзаслужните за добрите резултати на тимот, мотивирани ја очекуваме и Победа

Фудбалерите на Кит Го се во водечката четворка во Втората лига - Исток благодарение на одличните игри на последните два натпревари и убедливите победи.

Прочитај повеќе

Беспрекорна игра - Голема победа над Локомотива

Низ уште една беспрекорна игра во шампионатот од Втората лига - Исток, фудбалерите на Кит Го дојдоа и до втората едноподруго убедлива победа, овој пат од 4-0 против Локомотива Градско во 9. коло.

Прочитај повеќе

Андонов: Победите како онаа во Кочани ни носат дополнителен мотив за следните натпревари

Фудбалерите на Кит Го на најдобар можен начин го завршија гостувањето против Осогово во Кочани, со убедлива победа од 0-3.

Прочитај повеќе