Херојот за три бода на Кит Го против досегашниот лидер во првенството беше Дарко Алексовски кој постигна два прекрасни погодоци во 9. и во 69. минута. Пред се оној вториот во 69. минута кој беше вистинско ремек дело со волеј-удар од повеќе од 25 метри...

Прочитај повеќе

И Беласица „на колена“ пред Кит Го: Два гола на Алексовски за триумф!

Во извонредна партија фудбалерите на Кит Го славеа со 2-0 против фаворизираната Беласица во 10. коло од Втората лига - Исток. На дуелот во Пехчево, избраниците на Емил Грнев комплетно им се реваншираа на струмичани за поразот на првиот меѓусебен дуел сезонава во Струмица. Творец на победата беше Дарко Алексовски со два гола.

Синев: Посакуваме да и се реваншираме на Беласица за првиот меч во Струмица

Фудбалерите на Кит Го во 10. коло од Втората лига - Исток денеска од 14:30 часот во Пехчево го пречекуваат лидерот на табелата, тимот на Беласица.

Стојановски од Кичево ќе ја дели правдата на мечот со Беласица

Марјан Стојановски од Кичево ќе биде главен делител на правдата на натпреварот од 10. коло во Втората лига - Исток меѓу Кит Го и Беласица кој се игра во сабота (26. октомври) од 14:30 часот на Градскиот стадион во Пехчево.

Фудбалерите на Кит Го повеќе од заслужено стигнаа до нова победа во Втората лига - Исток, овој пат со 2-1 против Победа во Пехчево.