Судиска комисија при ФФМ: Голот на Кит Го е регуларен, Тиквеш заслужи најмалку еден црвен картон!

Реакциите од страна на ФК Тиквеш за наводно нерегуларен гол на Кит Го во меѓусебниот натпревар од 16. коло до Втората лига - Исток кој се играше во Пехчево, денеска категорично оквалификувани како крајно неосновани и од страна на Судиската комисија при ФФМ. Судиската комисија го потврди тоа што целокупната македонска фудбалска јавност го виде - дек

Прочитај повеќе

Грнев: Горд сум на фудбалерите како одиграа против Тиквеш, ние секогаш ќе уживаме во фудбалската игра

​Фудбалерите на Кит Го ремизираа (1-1) во дерби пресметката со Тиквеш во 16. коло од Втората лига - Исток, во натпревар во кој може да се жали и за пропуштените три бода поради примениот погодок во самиот финиш од средбата.

Прочитај повеќе

Реми на дербито со Тиквеш: Во финишот изгубени трите бода

Кит Го запиша голема победа против Тиквеш во дерби пресметката од 16. коло во Втората лига - Исток. Фудбалерите на нашиот тим, во тензичен натпревар со многу борба и пожртвуваност, повеќе од заслужено стигнаа до триумф против кавадарчани од 1-0.

Прочитај повеќе

Грнев: Ја препуштаме фаворитската улога на Тиквеш, но и Кит Го атакува на бодови

Кит Го утре од 14 часот во Пехчево го пречекува Тиквеш во дерби пресметката од 16. коло во Втората лига - Исток. Натпревар кој, без сомнение, го привлекува најголемото внимание во источната второлигашка конкуренција.

Прочитај повеќе

Дејан Младеновски од Скопје ќе го суди дербито со Тиквеш

Дејан Младеновски од Скопје ќе биде главен делител на правдата на натпреварот меѓу Кит Го и Тиквеш кој утре (7. март) од 14 часот се игра на Градскиот стадион во Пехчево.

Прочитај повеќе

Пребарување

Популарни тагови

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Борец43
2Тиквеш Кавадарци29
3Кожув Гевгелија28
4Кит - Го Пехчево26
5Брегалница Штип24
6Плачковица15
7Вардар Неготино10
8Партизан Обршани10
9Детонид Јуниор10
10Саса7

Архива на вести