Максимално активно низ подготвителниот циклус (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Фудбалерите на Кит Го, и покрај ниските температури, максимално активно ги продолжуваат подготовките за продолжението од шампионатот во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Грнев ги собра фудбалерите: Стартуваа зимските подготовки (ФОТО)

Шефот на стручниот штаб на Кит Го, Емил Грнев денеска означи старт на зимските подготовки за пролетниот дел од сезоната во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Стартот на зимските подготовки на 11. јануари, договорени пет пријателски средби

Фудбалерите на Кит Го на 11. јануари ги стартуваат зимските подготовки за продолжението од сезоната во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Грнев: Бевме трпеливи со младите фудбалери, па на крајот секако задоволни сме од есенскиот дел

Осврнувајќи се на есенскиот дел од сезоната која Кит Го ја заврши на четвртата позиција на табелата, шефот на стручниот штаб Емил Грнев не го крие задоволството од реализираното во првиот дел од првенството.

Прочитај повеќе

„Петарда“ против Плачковица за успешен крај на првиот дел од сезоната

Убедлива победа од 5-1 на Кит Го од против Плачковица во последното коло од есенскиот дел во Втората лига - Исток. Тотална доминација на фудбалерите на нашиот тим на Градскиот стадион во Штип за успешен крај на првиот дел од сезоната.

Прочитај повеќе

Пребарување

Популарни тагови

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Борец43
2Тиквеш Кавадарци29
3Кожув Гевгелија28
4Кит - Го Пехчево26
5Брегалница Штип24
6Плачковица15
7Вардар Неготино10
8Партизан Обршани10
9Детонид Јуниор10
10Саса7

Архива на вести