Доминантна игра, убедлив триумф на гостувањето против Осогово

Фудбалерите на Кит Го запишаа сосема заслужена победа на гостувањето против Осогово во Кочани од 0-3 во 8. коло од Втората лига - Исток. Составот на Трајче Сенев беше далеку подоминантен на дуелот со целосна контрола на играта и резултатот и на крај убедлив триумф.

Прочитај повеќе

Оливер Христов се враќа на терените: Против Осогово на позитивен резултат

Фудбалерите на Кит Го во 8. коло од Втората лига - Исток денеска од 14 часот гостуваат на Осогово во Кочани. По претходниот пораз од Слога Виница желбата кај избраниците на Трајче Сенев е повторно да се вратат на позитивните резултат за приклучок кон горниот дел од табелата во второлигашката конкуренција.

Прочитај повеќе

Пораз од пенал во последната минута од Слога 1934

Во максимално израмнет натпревар, фудбалерите на Кит Го загубија со 1-2 од Слога 1934 во 7. коло од Втората лига - Исток само поради погодокот примен од пенал во 90. минута од средбата.

Прочитај повеќе

Сенев: Тимот се комплетира, одиме на победа против Слога

Кит Го, по репрезентативната пауза, во 7. коло од Втората лига - Исток утре на домашен терен со почеток од 14 часот во Пехчево го пречекува тимот на Слога Виница.

Прочитај повеќе

Пораз на гостувањето од Каменица Саса

Фудбалерите на Кит Го запишаа пораз од 2-0 од Каменица Саса во 6. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе