Грнев: Максимално задоволство од досегашниот тек на подготовките

Фудбалерите на Кит Го максимално активно продолжуваат со подготовките за новата сезона во Втората лига - Исток. Во својата база во Пехчево, од денеска почнува третата недела подготовки низ која ќе се темпира формата за новата сезона.

Прочитај повеќе

Давков, Рунтев, Алексов и Митев се нови фудбалери на Кит Го

​Подготвувајќи се за новата сезона во Втората лига - Исток, ФК Кит Го сериозен акцент става и на максимално комплетирање на играчкиот кадар, креирајќи повторно респектабилен тим.

Прочитај повеќе

Грнев прозиваше: Фудбалерите на Кит Го ги почнаа подготовките (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Фудбалерите на Кит Го ги почнаа подготовките за новата сезона од Втората македонска фудбалска лига - Исток.

Прочитај повеќе

Кит Го во петок ги стартува подготовките, договорени шест пријателски натпревари

Фудбалерите на Кит Го, по четири месеци пауза, во петок (10. јули) во својата база во Пехчево ги стартуваат подготовките за новата натпреварувачка сезона во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Новата сезона во Втората лига стартува на 22. август

​Новата натпреварувачката сезона 2020/2021 во второлигашката конкуренција ќе стартува на 22. август, одлучи денеска Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија.

Прочитај повеќе

Пребарување

Популарни тагови

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Борец43
2Тиквеш Кавадарци29
3Кожув Гевгелија28
4Кит - Го Пехчево26
5Брегалница Штип24
6Плачковица15
7Вардар Неготино10
8Партизан Обршани10
9Детонид Јуниор10
10Саса7

Архива на вести