Тефику од Куманово на центарот на натпреварот против Победа

Ндерим Тефику од Куманово ќе биде главен судија на натпреварот од 10. коло во Втората лига - Исток меѓу Кит Го и прилепска Победа кој во сабота (31. октомври) со почеток од 13:30 часот се игра на стадионот во Пехчево.

Прочитај повеќе

Пораз на гостувањето против Кожуф во Гевгелија

Кит Го загуби со 2-1 на гостувањето против Кожуф во Гевгелија во 9. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Христов: Не чека тежок дуел во Гевгелија на кој максимално сериозно му пристапуваме

Фудбалерите на Кит Го ги очекува секогаш повеќе од интересното гостување против гевгелиски Кожуф во утрешното 9. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

ФОТОГАЛЕРИЈА: Осминафиналето од Купот на Македонија низ фотографии

Фудбалерите на Кит Го ги завршија настапите во Купот на Македонија оваа сезона со поразот во осминафиналето на гостувањето против Шкупи во Скопје. Избраниците на Емил Грнев сега комплетно се насочуваат кон настапите во Втората лига - Исток...

Прочитај повеќе

Елиминација на Кит Го од Шкупи во осминафиналето од Купот на Македонија

Фудбалерите на Кит Го ги завршија настапите во Купот на Македонија сезонава по поразот од Шкупи со 5-0 во осминафиналето од најмасовното домашно клупско натпреварување.

Прочитај повеќе

Пребарување

Популарни тагови

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Борец43
2Тиквеш Кавадарци29
3Кожув Гевгелија28
4Кит - Го Пехчево26
5Брегалница Штип24
6Плачковица15
7Вардар Неготино10
8Партизан Обршани10
9Детонид Јуниор10
10Саса7

Архива на вести