Скопска судиска четворка за натпреварот против Плачковица

Скопска судиска четворка предводена од Кристијан Ѓуровски ќе ја дели правдата на последниот натпревар од есенскиот дел во Втората лига - Исток меѓу Кит Го и Плачковица кој утре (12. декември) од 13 часот се игра на Градскиот стадион во Пехчево.

Прочитај повеќе

Нашиот Пеле стана татко - честитки од ФК Кит Го за новореденото синче

Еден од најдобрите фудбалери на Кит Го, Дарко Алексовски, далеку попознат како Пеле, денеска стана татко. Дарко, заедно со својата сопруга Јована, добија синче кое ќе го носи името на славниот бразилски фудбалер - Нејмар.

Прочитај повеќе

Пораз на гостувањето против Брегалница во Штип

Фудбалерите на Кит Го загубија со 2-0 на гостувањето против Брегалница во 15. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Пет гола на Величков, убедлива победа на помалите пионери од 0-7 против Кадино

Пионерските категории на Кит Го со победа и пораз го завршија викенд-колото во првенството на Македонија.

Прочитај повеќе

Натпревар без голови против Каменица Саса

Фудбалерите на Кит Го ремизираа без голови на натпреварот против Каменица Саса во Пехчево, во 14. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Пребарување

Популарни тагови

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Борец43
2Тиквеш Кавадарци29
3Кожув Гевгелија28
4Кит - Го Пехчево26
5Брегалница Штип24
6Плачковица15
7Вардар Неготино10
8Партизан Обршани10
9Детонид Јуниор10
10Саса7

Архива на вести