Ралевски од Битола ќе го суди натпреварот со Каменица Саса

Благојче Ралевски од Битола ќе биде главен судија на натпреварот од 24. коло во Втората лига - Исток меѓу Кит Го и Каменица Саса кој се игра во сабота (24. април) од 13 часот на Градскиот стадион во Пехчево.

Прочитај повеќе

Мартин Давков: Досегашните изданија ни даваат силен поттик за триумф и на мечот со Саса

По одличните изданија низ пролетниот дел од сезоната, фудбалерите на Кит Го со огромен мотив и силна желба за нови бодови го очекуваат и новиот натпревар против Каменица Саса кој во сабота (24. април) се игра на домашен терен.

Прочитај повеќе

Триумф во дерби-пресметката против Кожуф

Продолжуваат одличните игри на фудбалерите на Кит Го и во пролетниот дел од сезоната, триумфирајќи со 1-0 против Кожуф и во дерби-пресметката од 23. коло во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Алексовски: Во Кочани одигравме точно како што цела недела се договаравме, сега во ист ритам и против Кожуф

Еден од најдобрите фудбалери на Кит Го, Дарко Алексовски не го крие задоволството од победата на гостувањето против Осогово во Кочани изминатово коло во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Голема победа во Кочани: Триумф од 0-1 над Осогово

Продолжува извонредната форма на фудбалерите на Кит Го кои славеа и на гостувањето против Осогово во Кочани во 22. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Пребарување

Популарни тагови

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Борец43
2Тиквеш Кавадарци29
3Кожув Гевгелија28
4Кит - Го Пехчево26
5Брегалница Штип24
6Плачковица15
7Вардар Неготино10
8Партизан Обршани10
9Детонид Јуниор10
10Саса7

Архива на вести