Успешни подготовки за новата сезона: Нов изглед на тимот и со нови имиња

​Фудбалерите на Кит Го минаа повеќе од успешни подготовки за новата сезона во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Кит Го ја победи Беласица на „генералката“ во Струмица

​Фудбалерите на Кит Го со триумф од 1-2 на гостувањето против Беласица во Струмица ја завршија „генералката“ пред стартот на сезоната во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Кит Го одигра натпревар без победник и со Трајал од Крушевац

Фудбалерите на Кит Го ремизираа без голови и на третиот пријателски натпревар за време на летните подготовки пред новата сезона во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Реми без голови на тестот со Осогово

Фудбалерите на Кит Го ремизираа без голови на вториот пријателски натпревар за време на летните подготовки за новата сезона во Втората лига - Исток. Кит Го денеска на дуелот во Пехчево одигра 0-0 со екипата на Осогово.

Прочитај повеќе

Ступиќ: Одличен тек на подготовките, најважно во моментов е да се избегнат повредите

Кит Го го одигра првиот пријателски натпревар за време на летните подготовки триумфирајќи со 2-0 против екипата на Слога од Виница.

Прочитај повеќе

Пребарување

Популарни тагови

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Борец43
2Тиквеш Кавадарци29
3Кожув Гевгелија28
4Кит - Го Пехчево26
5Брегалница Штип24
6Плачковица15
7Вардар Неготино10
8Партизан Обршани10
9Детонид Јуниор10
10Саса7

Архива на вести