Максимално активно на тренинзите во очекување на стартот на пролетта (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Фудбалерите на Кит Го максимално активно ги продолжуваат подготовките за стартот на пролетниот дел од сезоната во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Николовски доби повик од Станиќ за настап во репрезентацијата до 19 години

Младиот фудбалер на Кит Го, Анџело Николовски доби повик за настап во младата репрезентација на Македонија за фудбалери до 19 години.

Прочитај повеќе

Пораз од грузиски Зугдиди на последниот тест во Анталија, деби на Бојан Ѓорѓиевски

​Фудбалерите на Кит Го загубија со 1-2 (0-0) од грузискиот второлигаш Зугдиди на последниот натпревар од подготовките во Анталија.

Прочитај повеќе

Грнев пред последниот меч на подготовките во Анталија: „Уште една средба за согледување на позитивните и негативните страни“

Фудбалерите на Кит Го денеска против грузискиот Динамо Зугдиди го играат последниот пријателски натпревар на подготовките во Анталија.

Прочитај повеќе

Кит Го убедливо славеше против данскиот ХИК

​Фудбалерите на Кит Го ја запишаа првата победа на подготовките во Анталија, триумфирајќи на пријателскиот натпревар против младинската екипа на данскиот ХИК со убедливи 3-1 (3-0).

Прочитај повеќе

Пребарување

Популарни тагови

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Борец43
2Тиквеш Кавадарци29
3Кожув Гевгелија28
4Кит - Го Пехчево26
5Брегалница Штип24
6Плачковица15
7Вардар Неготино10
8Партизан Обршани10
9Детонид Јуниор10
10Саса7

Архива на вести