Алексовски и Јусуф за бод од гостувањето во Росоман

Фудбалерите на Кит Го заслужија победа на гостувањето против Росоман во 3. коло од Втората лига - Исток, но стигнаа до реми (2-2) благодарение на голот на Јусуф во последните минути од средбата.

Прочитај повеќе

Ѓуровски од Скопје ќе ја дели правдата на мечот со Росоман

Кристијан Ѓуровски од Скопје ќе биде главен делител на правдата на натпреварот од 3. коло во Втората лига - Исток меѓу Росоман и Кит Го кој се игра во сабота (12. септември) со почеток од 16 часот.

Прочитај повеќе

Во последните минути испуштена победа против Осогово

Фудбалерите на Кит Го пропуштија огромна можност за прва победа во новата сезона во Втората лига - Исток, ремизирајќи (3-3) на домашен терен со Осогово во 2. коло од шампионатот. Избраниците на Емил Грнев имаа предност и од 3-1 до самиот финиш од средбата но дозволија два гола на кочанци во последните десет минути од натпреварот за конечни 3-3.

Прочитај повеќе

Судиска тројка од Тетово за натпреварот против Осогово

Фуркан Идризи од Тетово ќе биде главен судија на натпреварот од 2. коло во Втората лига - Исток меѓу Кит Го и Осогово кој ќе се игра во недела (30. август) со почеток од 16:30 часот на Градскиот стадион во Пехчево.

Прочитај повеќе

Пораз на гостувањето против Победа на стартот од сезоната

Фудбалерите на Кит Го доживеаја пораз на стартот од новата сезона во Втората лига - Исток. Избраниците на Емил Грнев на гостувањето против Победа во Прилеп загубија со 4-1 (4-0).

Прочитај повеќе

Пребарување

Популарни тагови

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Борец43
2Тиквеш Кавадарци29
3Кожув Гевгелија28
4Кит - Го Пехчево26
5Брегалница Штип24
6Плачковица15
7Вардар Неготино10
8Партизан Обршани10
9Детонид Јуниор10
10Саса7

Архива на вести