Грнев: Не смее да не залажува мечот со Тиквеш, мора максимално сериозно и на следните натпревари

Кит Го на најдобар можен начин го заврши гостувањето против Тиквеш со убедлива победа од 1-4 во 13. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Извонредно издание на Кит Го: Триумф од 1-4 на дербито против Тиквеш

Одлично одигран натпревар на фудбалерите на Кит Го на гостувањето против Тиквеш во Кавадарци и огромна победа во дерби-пресметката од 1-4.

Прочитај повеќе

Младеновски од Скопје ќе го суди дерби натпреварот против Тиквеш

Марјан Младеновски од Скопје ќе биде главен судија на натпреварот од 13. коло во Втората лига - Исток меѓу Тиквеш и Кит Го кој се игра утре (25. ноември) со почеток од 13 часот на Градскиот стадион во Неготино.

Прочитај повеќе

Ступиќ: Младите играат се подобро, тоа покажува дека Кит Го ги постигнува своите цели

Во повеќе од квалитетно издание Кит Го стигна до убедлива победа од 3-0 против Росоман во 12. коло од Втората лига - Исток. Стрелец на еден од погодоците и офанзивец Бошко Ступиќ, кој со своето искуство е лидерот во тимот, водач на помладите фудбалери.

Прочитај повеќе

Враќање на победите: Убедлив триумф против Росоман

​Доминантна игра и повеќе од заслужена победа на Кит Го против Росоман од 3-0 во 12. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Пребарување

Популарни тагови

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Борец43
2Тиквеш Кавадарци29
3Кожув Гевгелија28
4Кит - Го Пехчево26
5Брегалница Штип24
6Плачковица15
7Вардар Неготино10
8Партизан Обршани10
9Детонид Јуниор10
10Саса7

Архива на вести