Дејаноски од Кичево - главен судија на дуелот со Осогово во Кочани

Марјан Дејаноски од Кичево ќе ја дели правдата на натпреварот меѓу Осогово и Кит Го во 22. коло од Втората лига - Исток кој се игра утре од 13 часот на Градскиот стадион во Кочани.

Прочитај повеќе

Грнев: Заслужена победа против Росоман, иако мораше да биде поубедлива

Фудбалерите на Кит Го продолжуваат со победите во Втората лига - Исток, па сега веќе цврсто запоседнувајќи ја третата позиција на табелата, веднаш зад Брегалница и зад Тиквеш.

Прочитај повеќе

Мичковски и Кордоба донесоа победа против Росоман

Продолжува победничкиот од на фудбалерите на Кит Го кои и во 21. коло од Втората лига - Исток славеа на домашен терен против Росоман со 2-1.

Прочитај повеќе

Божиновски од Скопје ќе ја дели правдата на мечот со Росоман

Христијан Божиновски од Скопје ќе биде главен делител на правдата на натпреварот меѓу Кит Го и Росоман во 21. коло од Втората лига - Исток кој се игра во сабота (3. април) од 15 часот во Пехчево.

Прочитај повеќе

Грнев: Го почитуваме секој противник, и против Росоман секако атакуваме на трите бода

Фудбалерите на Кит Го, во сабота во 21. коло од Втората лига - Исток, на домашен терен го пречекуваат составот на Росоман.

Прочитај повеќе

Пребарување

Популарни тагови

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Борец43
2Тиквеш Кавадарци29
3Кожув Гевгелија28
4Кит - Го Пехчево26
5Брегалница Штип24
6Плачковица15
7Вардар Неготино10
8Партизан Обршани10
9Детонид Јуниор10
10Саса7

Архива на вести