Реми на дербито со Тиквеш: Во финишот изгубени трите бода

Кит Го запиша голема победа против Тиквеш во дерби пресметката од 16. коло во Втората лига - Исток. Фудбалерите на нашиот тим, во тензичен натпревар со многу борба и пожртвуваност, повеќе од заслужено стигнаа до триумф против кавадарчани од 1-0.

Прочитај повеќе

Грнев: Ја препуштаме фаворитската улога на Тиквеш, но и Кит Го атакува на бодови

Кит Го утре од 14 часот во Пехчево го пречекува Тиквеш во дерби пресметката од 16. коло во Втората лига - Исток. Натпревар кој, без сомнение, го привлекува најголемото внимание во источната второлигашка конкуренција.

Прочитај повеќе

Дејан Младеновски од Скопје ќе го суди дербито со Тиквеш

Дејан Младеновски од Скопје ќе биде главен делител на правдата на натпреварот меѓу Кит Го и Тиквеш кој утре (7. март) од 14 часот се игра на Градскиот стадион во Пехчево.

Прочитај повеќе

Минимален пораз од Брегалница во првото пролетно коло

Фудбалерите на Кит Го со пораз ја почнаа пролетната сезона во Втората лига - Исток. Кит Го загуби минимално со 1-0 на гостувањето против Брегалница во Штип, во дерби пресметката од 15. коло во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Натпреварот со Брегалница во Штип од 14 часот, без публика

Натпреварот од првото пролетно коло меѓу Брегалница и Кит Го утре на Градскиот стадион во Штип ќе се игра со почеток од 14 часот, без публика.

Прочитај повеќе

Пребарување

Популарни тагови

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Борец43
2Тиквеш Кавадарци29
3Кожув Гевгелија28
4Кит - Го Пехчево26
5Брегалница Штип24
6Плачковица15
7Вардар Неготино10
8Партизан Обршани10
9Детонид Јуниор10
10Саса7

Архива на вести