Грнев: Кит Го и оваа сезона на секој натпревар ќе игра на гол повеќе, така ќе биде и во Прилеп

Фудбалерите на Кит Го со гостувањето на Победа во Прилеп ги почнуваат натпреварите од новата сезона во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Стојчевски од Скопје ќе ја дели правдата против Победа

Игор Стојчевски од Скопје ќе биде главен судија на натпреварот од 1. коло во Втората лига - Исток кој во сабота (22. август) од 17 часот фудбалерите на Кит Го го играат против прилепска Победа.

Прочитај повеќе

РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИТЕ ОД ПРВИТЕ ДВА КРУГА ВО НОВАТА СЕЗОНА 2020/21

Фудбалерите на Кит Го, како што е познато, новата сезона 2020/21 во Втората лига - Исток ја почнуваат со гостувањето на прилепска Победа.

Прочитај повеќе

Во 1. коло против Победа на гостински терен

Кит Го во 1. коло од новата сезона во Втората лига - Исток ќе гостува на прилепска Победа.

Прочитај повеќе

Грнев: Треба малку трпение за после пет месеци пауза да се достигне посакуваното ниво

​По првите две фази од подготовките, фудбалерите на Кит Го од денеска повторно се во својата база во Пехчево каде ќе биде реализирано финалето од подготовките за стартот на новата сезона во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Пребарување

Популарни тагови

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Борец43
2Тиквеш Кавадарци29
3Кожув Гевгелија28
4Кит - Го Пехчево26
5Брегалница Штип24
6Плачковица15
7Вардар Неготино10
8Партизан Обршани10
9Детонид Јуниор10
10Саса7

Архива на вести