Мичковски: Росоман не смееме да го потцениме, но секако сакаме враќање на победите

​Офанзивецот Тони Мичковски е оптимистички расположен пред денешниот натпревар на Кит Го против Росоман во 12. коло од Втората лига - Исток, кој се игра во Пехчево.

Прочитај повеќе

Делители на правдата од Скопје за натпреварот против Росоман

Марјан Младеновски од Скопје ќе биде главен судија на натпреварот од 12. коло во Втората лига - Исток против Росоман кој се игра во сабота (21. ноември) од 13 часот на Градскиот стадион во Пехчево.

Прочитај повеќе

Победи за пионерите и помладите пионери во 3. коло од лигата

​Пионерските категории на Кит Го извојуваа победи во 3. коло од лигашките натпреварувања во новата сезона.

Прочитај повеќе

Минимален пораз по автогол на гостувањето против Осогово во Кочани

Фудбалерите на Кит Го не успеаја да продолжат со одличната резултатска низа, откако загубија со 1-0 во 11. коло од Втората лига - Исток на гостувањето против Осогово во Кочани.

Прочитај повеќе

Тетовска судиска тројка за мечот со Осогово во Кочани

​Александар Урошевиќ од Тетово ќе биде главен судија на утрешниот натпревар од 11. коло во Втората лига - Исток меѓу Осогово и Кит Го кој се игра од 13 часот во Радовиш.

Прочитај повеќе

Пребарување

Популарни тагови

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Борец43
2Тиквеш Кавадарци29
3Кожув Гевгелија28
4Кит - Го Пехчево26
5Брегалница Штип24
6Плачковица15
7Вардар Неготино10
8Партизан Обршани10
9Детонид Јуниор10
10Саса7

Архива на вести