Трајче Сенев е нов тренер на Кит Го

Искусниот македонски стратег Трајче Сенев е именуван за нов шеф на стручниот штаб на Кит Го. Сенев доаѓа на местото на Емил Грнев со кого клубот постигна спогодбен договор за прекин на соработката.

Прочитај повеќе

Кога не се користат шансите - пораз со пресврт во Прилеп

Фудбалерите на Кит Го загубија со 2-1 (0-1) на гостувањето против прилепска Победа на стартот од новата сезона во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Грнев: Победа е фаворит, но подготвени сме за максимално надигрување во Прилеп

Фудбалерите на Кит Го утре против Победа во Прилеп ја стартуваат новата сезона во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Пораз од Беса на последниот тест пред стартот на новата сезона

На последниот пријателски натпревар пред стартот на новата сезона, фудбалерите на Кит Го загубија од Беса со 0-2.

Прочитај повеќе

Новата сезона стартува со гостување против Победа

Фудбалерите на Кит Го новата сезона во Втората лига - Исток ќе ја стартуваат со гостување против прилепска Победа.

Прочитај повеќе