Васко Мавров главен судија на натпреварот со Брегалница

​Васко Мавров ќе биде главен судија на натпреварот од 15. коло во Втората лига - Исток меѓу Брегалница и Кит Го кој на Градскиот стадион во Штип ќе се игра во сабота (29. февруари) со почеток од 17 часот.

Прочитај повеќе

Грнев: Минавме квалитетни подготовки, подготвени сме за пролетната сезона

Шефот на стручниот штаб на Кит Го, Емил Грнев со осврт за изминатите зимски подготовки и очекувањата за пролетниот дел од шампионатот.

Прочитај повеќе

Победа над Пелистер во Битола во последниот контролен меч

​Фудбалерите на Кит Го на најдобар можен начин го завршија подготвителниот циклус, со победа на генералниот тест пред стартот на пролетта. Кит Го славеше со 0-1 на гостувањето против Пелистер во Битола.

Прочитај повеќе

Максимално активно на тренинзите во очекување на стартот на пролетта (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Фудбалерите на Кит Го максимално активно ги продолжуваат подготовките за стартот на пролетниот дел од сезоната во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Николовски доби повик од Станиќ за настап во репрезентацијата до 19 години

Младиот фудбалер на Кит Го, Анџело Николовски доби повик за настап во младата репрезентација на Македонија за фудбалери до 19 години.

Прочитај повеќе

Пребарување

Популарни тагови

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Борец43
2Тиквеш Кавадарци29
3Кожув Гевгелија28
4Кит - Го Пехчево26
5Брегалница Штип24
6Плачковица15
7Вардар Неготино10
8Партизан Обршани10
9Детонид Јуниор10
10Саса7

Архива на вести