Одработен првиот тренинг во Анталија... Максимално од стартот (ФОТОГАЛЕРИЈА)

​Фудбалерите на Кит Го, по пристигнувањето во Анталија денеска го одработија и првиот тренинг во турската подготвителна база во спортскиот центар во областа Лара Кунду во непосредна близина на Анталија.

Прочитај повеќе

Следи втората фаза од подготовките: Кит Го замина за Анталија (ФОТО)

По реализацијата на првата фаза од подготовките, фудбалерите на Кит Го денеска отпатуваа за Анталија каде следи вториот дел од подготовките за пролетниот шампионат во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Реми без голови со Беласица на тестот во Нов Дојран

Фудбалерите на Кит Го одиграа без голови на пријателскиот натпревар со Беласица денеска на стадионот на спортскиот центар „Истатов“ во Дојран.

Прочитај повеќе

Против Беласица на СЦ „Истатов“ во Нов Дојран

​Фудбалерите на Кит Го денеска ќе го одиграат и вториот пријателски натпревар од стартот на зимскиот подготвителен циклус.

Прочитај повеќе

Грнев: Задоволство од досегашниот тек на подготовките

​Шефот на стручниот штаб на Кит Го, Емил Грнев е задоволен од досегашниот тек на подготовките за пролетниот дел од сезоната.

Прочитај повеќе

Пребарување

Популарни тагови

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Борец43
2Тиквеш Кавадарци29
3Кожув Гевгелија28
4Кит - Го Пехчево26
5Брегалница Штип24
6Плачковица15
7Вардар Неготино10
8Партизан Обршани10
9Детонид Јуниор10
10Саса7

Архива на вести