Битолска четворка ќе ја дели правдата против Плачковица

Дени Лековски од Битола ќе биде главен судија на натпреварот на Кит Го против Плачковица во рамките на 12. коло од Втората лига - Исток кој се игра на 10. неомври (недела) со почеток од 13:30 часот.

Прочитај повеќе

Грнев: Сакаме оваа форма да ја зачуваме до крајот на есенскиот дел

Сосема очекувано, шефот на стручниот штаб на Кит Го, Емил Грнев е повеќе од задоволен од резултатите на тимот изминатиов период. Четири едноподруго натпревари фудбалерите на нашиот тим знаат само за победи, против Беласица и Победа на домашен терен и против Каменица Саса и Кожуф на гостите. Сето тоа за приклучок на водечките екипи на табелата во Вт

Прочитај повеќе

Два прекрасни гола на Најдов и Ступиќ, вториот вистинска „мајсторија на мало“ на Ступиќ (ВИДЕО)

Петар Најдов и Бошко Ступиќ се творците на победата на Кит Го од 0-2 на гостувањето против Кожуф во Гевгелија во 11. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Нова извонредна партија на момците на Грнев: И Кожуф „на колена“ пред Кит Го!

Уште една беспрекорна партија на фудбалерите на Кит Го во Втората лига - Исток. Уште еден фаворит за влез во Првата лига на „колена“ пред избраниците на Емил Грнев, овој пат Кожуф против кого нашите фудбалери славеа со 0-2 на гостувањето во Гевгелија.

Прочитај повеќе

Трпчевски од Кавадарци главен судија на мечот со Кожуф

Стојанче Трпчевски од Кавадарци ќе биде главен судија на натпреварот од 11. коло во Втората лига - Исток меѓу Кожуф и Кит Го во Гевгелија кој се игра утре (2. ноември) со почеток од 13:30 часот.

Прочитај повеќе

Пребарување

Популарни тагови

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Борец43
2Тиквеш Кавадарци29
3Кожув Гевгелија28
4Кит - Го Пехчево26
5Брегалница Штип24
6Плачковица15
7Вардар Неготино10
8Партизан Обршани10
9Детонид Јуниор10
10Саса7

Архива на вести