Кит Го триумфално против Кожуф во Гевгелија

​Фудбалерите на Кит Го со победа ги почнаа зимските подготовки, триумфирајќи во првиот тест дуел на гостувањето против Кожуф во Гевгелија со 0-1 (0-1).

Прочитај повеќе

Кит Го договори тест и со романска Универзитатеа Крајова во Анталија

​Кит Го го договори и вториот противник за време на подготовките во Анталија, една од најдобрите романски екипи Универзитатеа Крајова.

Прочитај повеќе

Во очекување на првите пријателски натпревари (ФОТОГАЛЕРИЈА)

​Фудбалерите на Кит Го продолжуваат со активните тренинзи на стартот од подготовките за пролетниот дел од сезоната во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Завршена соработката и со Пашовски и Ристевски

​За продолжението од сезоната во Втората лига - Исток стручниот штаб на Кит Го нема да смета и на голманот Горан Пашовски и десниот бек Никола Ристевски со кои е завршена соработката.

Прочитај повеќе

ФОТОГАЛЕРИЈА: Максимално позитивно расположение на првиот работен ден во новата година

​Низ максимално позитивна атмосфера фудбалерите на Кит Го денеска ги почнаа подготовките за пролетниот дел од првенството во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Пребарување

Популарни тагови

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Борец43
2Тиквеш Кавадарци29
3Кожув Гевгелија28
4Кит - Го Пехчево26
5Брегалница Штип24
6Плачковица15
7Вардар Неготино10
8Партизан Обршани10
9Детонид Јуниор10
10Саса7

Архива на вести