Со триумф против Слога Виница почеток на серијата подготвителни натпревари

Фудбалерите на Кит Го со победа ја почнаа серијата пријателски натпревари низ подготвителниот период пред стартот на новата сезона во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Емил Грнев: Тест-дуелите треба да ни покажат до каде сме со подготовката

Фудбалерите на Кит Го Пехчево продолжуваат активно со подготовките за новата натпреварувачка сезона во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Подготовките во засилен ритам во Пехчево, паралелно и засилување на тимот

Фудбалерите на Кит Го продолжуваат со подготовките за новата сезона во Втората лига - Исток веќе од 14. јули реализирајќи ја и втората фаза во Пехчево.

Прочитај повеќе

Активен старт на подготовките, првиот тест против Слога Виница на 24. јули

Фудбалерите на Кит Го максимално активно ја одработуваат почетната фаза од подготовките за новата сезона во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Емил Грнев: Успешна сезона која ни носи мотив за продолжување уште посериозно понатаму

Анализирајќи ја првично изминатата сезона, шефот на стручниот штаб на Кит Го, Емил Грнев не може да го сокрие задоволството од постигнатиот резултат.

Прочитај повеќе