Во финишот „прокоцкана“ предност: Минимален пораз од Универзитатеа Крајова 1948

​Фудбалерите на Кит Го доживеаја и втор минимален пораз на подготовките во Анталија, овој пат од првооласираната екипа во романската Трета лига, Универзитате Крајова 1948 со 2-3 (1-1).

Прочитај повеќе

Грнев: Имавме квалитетен прв тест, следните натпревари за темпирање на формата пред пролетта

Максимално активно продолжуваат подготовките на ФК Кит Го во Анталија, каде фудбалерите на нашиот тим ја минуваат главната фаза од зимскиот подготвителен циклус.

Прочитај повеќе

Пораз од Рипенсиа со гол во последните минути на првиот тест во Анталија

​Фудбалерите на Кит Го загубија на првиот пријателски натпревар за време на подготовките во Анталија. Во рамноправен меч, Кит Го доживеа пораз од 1-2 (0-1) до романскиот второлигаш Рипенсиа Тимошвар.

Прочитај повеќе

Одработен првиот тренинг во Анталија... Максимално од стартот (ФОТОГАЛЕРИЈА)

​Фудбалерите на Кит Го, по пристигнувањето во Анталија денеска го одработија и првиот тренинг во турската подготвителна база во спортскиот центар во областа Лара Кунду во непосредна близина на Анталија.

Прочитај повеќе

Следи втората фаза од подготовките: Кит Го замина за Анталија (ФОТО)

По реализацијата на првата фаза од подготовките, фудбалерите на Кит Го денеска отпатуваа за Анталија каде следи вториот дел од подготовките за пролетниот шампионат во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Пребарување

Популарни тагови

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Борец43
2Тиквеш Кавадарци29
3Кожув Гевгелија28
4Кит - Го Пехчево26
5Брегалница Штип24
6Плачковица15
7Вардар Неготино10
8Партизан Обршани10
9Детонид Јуниор10
10Саса7

Архива на вести