Божиновски од Скопје ќе ја дели правдата на мечот со Росоман

Христијан Божиновски од Скопје ќе биде главен делител на правдата на натпреварот меѓу Кит Го и Росоман во 21. коло од Втората лига - Исток кој се игра во сабота (3. април) од 15 часот во Пехчево.

Прочитај повеќе

Грнев: Го почитуваме секој противник, и против Росоман секако атакуваме на трите бода

Фудбалерите на Кит Го, во сабота во 21. коло од Втората лига - Исток, на домашен терен го пречекуваат составот на Росоман.

Прочитај повеќе

Триумфално гостување во Радовиш против Плачковица

Фудбалерите на Кит Го продолжуваат со одличните изданија и во пролетниот дел од сезоната, триумфирајќи со 0-2 на гостувањето против Плачковица во Радовиш во 20. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Одложениот натпревар со Плачковица ќе се игра во сабота (27. март)

Комисијата за натпревари при ФФМ одлучи натпреварот да биде одигран на 24. март (среда) со почеток од 15 часот, во Радовиш.

Прочитај повеќе

Бојан Рајков: Во Радовиш да се вратиме на победите

Фудбалерите на Кит Го денеска од 15 часот во Радовиш ги очекува дуелот со Плачковица во 20. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Пребарување

Популарни тагови

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Борец43
2Тиквеш Кавадарци29
3Кожув Гевгелија28
4Кит - Го Пехчево26
5Брегалница Штип24
6Плачковица15
7Вардар Неготино10
8Партизан Обршани10
9Детонид Јуниор10
10Саса7

Архива на вести