Алексовски: Во Кочани одигравме точно како што цела недела се договаравме, сега во ист ритам и против Кожуф

Еден од најдобрите фудбалери на Кит Го, Дарко Алексовски не го крие задоволството од победата на гостувањето против Осогово во Кочани изминатово коло во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Голема победа во Кочани: Триумф од 0-1 над Осогово

Продолжува извонредната форма на фудбалерите на Кит Го кои славеа и на гостувањето против Осогово во Кочани во 22. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Дејаноски од Кичево - главен судија на дуелот со Осогово во Кочани

Марјан Дејаноски од Кичево ќе ја дели правдата на натпреварот меѓу Осогово и Кит Го во 22. коло од Втората лига - Исток кој се игра утре од 13 часот на Градскиот стадион во Кочани.

Прочитај повеќе

Грнев: Заслужена победа против Росоман, иако мораше да биде поубедлива

Фудбалерите на Кит Го продолжуваат со победите во Втората лига - Исток, па сега веќе цврсто запоседнувајќи ја третата позиција на табелата, веднаш зад Брегалница и зад Тиквеш.

Прочитај повеќе

Мичковски и Кордоба донесоа победа против Росоман

Продолжува победничкиот од на фудбалерите на Кит Го кои и во 21. коло од Втората лига - Исток славеа на домашен терен против Росоман со 2-1.

Прочитај повеќе