Кит Го официјално промовиран во нов второлигаш (ФОТО)

На крајно доминантен начин, ФК Кит-Го од Пехчево како најдобра екипа од сите третолигашки региони обезбеди место во Втората македонска фудбалска лига следната сезона.

Прочитај повеќе

Заживување на Малешевијата – Првата велосипедска оф-роуд трка во Пехчево (ФОТО)

Во организација на „Хотел Гогов“ од Пехчево и општина Пехчево за првпат се организираше велосипедска „оф-роуд“ трка долга 30 километри на падините на Малешевијата.

Прочитај повеќе

Пребарување

Популарни тагови

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Борец43
2Тиквеш Кавадарци29
3Кожув Гевгелија28
4Кит - Го Пехчево26
5Брегалница Штип24
6Плачковица15
7Вардар Неготино10
8Партизан Обршани10
9Детонид Јуниор10
10Саса7

Архива на вести