Кит Го ќе „тестира“ со Брегалница, Беласица, Тиквеш...

Додека играчите и стручниот штаб ја одработуваат првата фаза од тековните подготовки, раководството на Кит Го го утврдуваше распоредот на пријателските средби оваа зима. Па така, барем такви се плановите, амбициозниот второлигаш од Пехчево, до стартот на сезоната во Втората лига - Исток, има намера да одигра дури осум пријателски меча.

Прочитај повеќе

Кит Го се засили и со Благој Гуцев

Повеќе од амбициозниот второлигаш Кит Го од Пехчево продолжува со засилувањата за пролетниот дел од сезоната. Нов фудбалер на Кит Го е фудбалерот од средниот ред Благој Гуцев кој доаѓа од редовите на косовскиот прволигаш Трепча.

Прочитај повеќе

Пребарување

Популарни тагови

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Борец43
2Тиквеш Кавадарци29
3Кожув Гевгелија28
4Кит - Го Пехчево26
5Брегалница Штип24
6Плачковица15
7Вардар Неготино10
8Партизан Обршани10
9Детонид Јуниор10
10Саса7

Архива на вести