ВИДЕО: Драматичниот финиш за триумф против Победа

Фудбалерите на Кит Го повеќе од заслужено стигнаа до нова победа во Втората лига - Исток, овој пат со 2-1 против Победа во Пехчево.

Прочитај повеќе

Драма со среќен крај... Триумфално крунисана во финишот тоталната доминација против Победа

Фудбалерите на Кит Го повеќе од заслужено стигнаа до триумф од 2-1 со пресврт против прилепска Победа во 9. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Грнев: Формата на тимот во нагорна линија, атак на три бода и против Победа

Фудбалерите на Кит Го денеска од 14:30 часот во 9. коло од Втората лига - Исток во Пехчево ги очекува пресметката со прилепска Победа. Шефот на стручниот штаб Емил Грнев е задоволен од формата на тимот на последните натпревари посакувајќи сето тоа да се надогради во иднина до крајот на есенскиот дел од шампионатот.

Прочитај повеќе

Ѓуровски од Скопје ќе ја дели правдата на мечот против Победа

Кристијан Ѓуровски од Скопје ќе биде главен судија на натпреварот меѓу Кит Го и прилепска Победа кој се игра во недела (20. октомври) со почеток од 14:30 часот во Пехчево.

Прочитај повеќе

Убедлива победа на гостувањето против Саса во Македонска каменица

Во повеќе од доминантна игра, Кит Го стигна до сосема заслужена победа од 0-3 (0-1) на гостувањето против Каменица Саса во 8. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Пребарување

Популарни тагови

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Борец43
2Тиквеш Кавадарци29
3Кожув Гевгелија28
4Кит - Го Пехчево26
5Брегалница Штип24
6Плачковица15
7Вардар Неготино10
8Партизан Обршани10
9Детонид Јуниор10
10Саса7

Архива на вести