Арсов од Кочани главен судија на мечот против Каменица Саса

Спире Арсов од Кочани ќе биде главен делител на правдата на натпреварот на Кит Го против Саса кој во рамките на 8. коло во Втората лига - Исток се игра во сабота (12. октомври) со почеток од 15 часот во Македонска каменица.

Прочитај повеќе

ФОТОГАЛЕРИЈА од натпреварот против Тиквеш во Кавадарци

Во повеќе од израмнета игра, со многу повеќе шанси од противникот, Кит Го сепак доживеа минимален пораз од 1-0 на гостувањето против Тиквеш во Кавадарци во 7. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Анџело Николовски со повик за настап во репрезентацијата до 19 години

Левокрилниот дефанзивец на Кит Го, Анџело Николовски доби повик од селекторот Горан Станиќ за настап во македонската репрезентација до 19 години.

Прочитај повеќе

Минимален пораз од Тиквеш во Кавадарци (ФОТО)

И покрај квалитетното издание и рамноправната игра со противникот Кит Го со минимален пораз од 1-0 се враќа од гостувањето против лидерот Тиквеш во 7. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Дујовски: Тиквеш е фаворит, но ние сакаме продолжување на позитивната низа

По серијата позитивни резултати фудбалерите на Кит Го денеска од 15 часот во рамките на 7. коло од Втората лига - Исток ги очекува повеќе од сериозен тест против лидерот на табелата кавадаречки Тиквеш.

Прочитај повеќе