Сејменов од Струмица на центарот на мечот против Тиквеш во Кавадарци

Ристе Сејменов од Струмица ќе биде главен делител на правдата на натпреварот на Кит Го против Тиквеш кој на 6. октомври се игра во Кавадарци.

Прочитај повеќе

Пребарување

Популарни тагови

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Борец43
2Тиквеш Кавадарци29
3Кожув Гевгелија28
4Кит - Го Пехчево26
5Брегалница Штип24
6Плачковица15
7Вардар Неготино10
8Партизан Обршани10
9Детонид Јуниор10
10Саса7

Архива на вести