Пораз од Саса во Каменица на стартот од пролетната сезона

Екипата на Кит Го со пораз го почна пролетниот дел од Втората македонска фудбалска лига - Исток. Нашите фудбалери неочекувано загубија минимално со 1-0 на гостувањето против Саса во Македонска каменица во 15. коло од шампионатот.

Прочитај повеќе

Пребарување

Популарни тагови

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Борец43
2Тиквеш Кавадарци29
3Кожув Гевгелија28
4Кит - Го Пехчево26
5Брегалница Штип24
6Плачковица15
7Вардар Неготино10
8Партизан Обршани10
9Детонид Јуниор10
10Саса7

Архива на вести